Türk Su Araştırma MerkeziTürk Su Araştırma Merkezi 0850 302 0 392 Mon - Fri 10:00-18:00 +34-354-5468-8
bilgi@tusam.com.tr
Sistem Üretim ve Satışı
Mühendislik ve Proje
Ulusal İş Ağı Platformu
Ulusal Bilgi Bankası

BİLGİ BANKASI

Desotec Aktif Karbon

Desotec Organosorb Serisi Yüksek Kaliteli Endüstri ve Medikal Uygulamalar için Aktif Karbonlar

AKTİF KARBON ÖZELLİKLERİ

Desotec Aktif karbonlar, gözenekli bir yapıya ve çok geniş bir iç yüzey alanına sahip, tehlikeli olmayan bir karbon içeren bir üründür. Aktif karbonun kimyasal yapısı, görünür boşluklardan ve boşluklardan moleküler boyutlara kadar bir dizi gözenek ebadı üzerinde oldukça gözenekli olan rastgele bir amorf yapıya sahip, ham bir grafit formu olarak tanımlanabilir.

 

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

Desotec Aktif karbonlar ile uygulamalar, esasen, bir sıvının veya gazın moleküllerinin, katı bir maddenin dış veya iç yüzeyine yapışdığı absorpsiyon olarak bilinen fenomendir. Aktif karbon, adsorpsiyon için oldukça uygun hale getiren çok geniş bir iç yüzey alanına (1,500 m² / g'ye kadar) sahiptir. Aktif karbon, belirli uygulamalar için özelliklerini arttırmak amacıyla bazı kimyasallarla emprenye edilebilir.

 

SU VE SIVI SAFLAŞTIRMA> TOZ VE GRANULER AKTİF KARBON (ORGANOSORB®)

 

UYGULAMALAR:

SU VE SIVI UYGULAMALARI:

  • Belediye içme suyu arıtımı (tat, koku ve mikro kirletici maddelerin uzaklaştırılması, örneğin böcek ilacı,…),
  • Medikal ve Farmasötik Su arıtma(absorbsiyon ve dezenfeksiyon)
  • Proses suyu (klorsuzlaştırma ve ozon giderme),
  • Yeraltı suyu iyileştirilmesi,
  • Atık su arıtımı - üçüncül arıtım (iz organikler ve KOİ giderimi, deodoürizasyon ve renk giderimi, aerobik veya anaerobik biyolojik atık su arıtma tesisinde biyo-sürünün iyileştirilmesi olarak toz haline getirilir),
  • Hammadde saflaştırması (yağların ve katı yağların saflaştırılması, alkollü ve alkolsüz içecekler, boyarmaddeler,…, şeker ve glikozun renklendirilmesi, gıda, kimyasallar, farmasötikler) ve katalitik süreçler.