Türk Su Araştırma MerkeziTürk Su Araştırma Merkezi 0850 302 0 392 Mon - Fri 10:00-18:00 +34-354-5468-8
bilgi@tusam.com.tr
Sistem Üretim ve Satışı
Mühendislik ve Proje
Ulusal İş Ağı Platformu
Ulusal Bilgi Bankası

SEKTÖREL ÇÖZÜMLER

İnşaat Sahaları Ve Şantiyeler

İnşaat Sektörü Su Arıtma

Bir inşaat sahası her zaman verimli bir su arıtma gerektirir.  İçme suyu, inşaat veya geri dönüşüm suyu için gereklilik olup olmadığı konusunda, ilgili makamların performans gereksinimlerini karşılayan çok çeşitli su arıtma sistemleri TÜSAM tarafından sunulmaktadır.

Yeraltı suyu, inşaat şantiyelerindeki en büyük su kaynağı olmakla birlikte, bu sularda bulunan ve her zaman mevcut olan kirlilikler, inşaat ekipmanlarının ve su kullanan diğer malzemelerin çalışma verimliliğine ve sonuç olarak genel inşaat çalışmalarının kalitesine zarar vermektedir. Bu nedenle, inşaat kalitesini iyileştirmek için, su kirletici maddelerden arındırılmış olmalıdır ve sadece etkin bir su arıtma sistemi bu ihtiyacı karşılayabilir.

Su yönteminin uygulanması projeden projeye değişebilir. Etkileyen faktörler;  su kaynağı, toprak yapısı, yeraltı suyu seviyesi, uyumluluk gereksinimleri, atıksu deşarj noktası ve herhangi bir plan yapmadan önce dikkate alınması gereken diğer birçok faktördür.  Yeraltı suyu ve inşaat suyu arıtma ihtiyaçları için durum ve bütçe odaklı  su arıtma sistemleri sunulmaktadır.

 

Ters ozmoz, su yumuşatıcı ve ileri filtrasyon sistemleri ; geçici su arıtma ihtiyaçlarınız için sahada özelleştirilebilen ve monte edilebilen ekipmanlarımızdan bazılarıdır. Bu tür su arıtma sistemlerini tasarlama ve üretme konusundaki kapsamlı deneyimimiz, gelişmiş inşaat performansı ile hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmaktadır.

 

Türk Su Araştırma Merkezi sunduğu İleri Filtrasyon Sistemleri ile  hazır beton tesislerine yönelik çeşitli küçük ve büyük şantiyelerde çok sayıda Mobil su arıtma tesisini tamamlamıştır.